SEO оптимізація сайту - даємо інструкцію, нам не шкода ;)
Зміст:
1. Як зробити аудит сайту
2. Як зробити on-page оптимізацію
3. Як зробити технічну оптимізацію сайту
4. Як перевірити свій сайт по SEO
Оптимізація сайту характеризується налаштуванням для його просування в рейтингах пошукових сервісів. Проведення оптимізації дозволить значно підвищити показники трафіку на сайт, зробити його органічним, що дозволить підвищити рівень рентабельності ресурсу. В комплексі, оптимізація підвищує рівень довіри споживачів, дозволяє якісніше доносити меседжі до цільової аудиторії компанії та створити умови для позитивного досвіду потенційних клієнтів.
SEO прямо впливає на потенціал та розвиток бізнесу. В умовах сьогодення, більшість аудиторії є користувачами інтернету, використовуючи мережу як джерело корисної інформації, розваг, для спілкування в соціальних мережах, або для здійснення покупок чи ведення власного бізнесу. Фактично, всесвітня павутина стала невід’ємною частиною нашого життя. Саме тому, наявність власного сайту, створених профілів в різних соцмережах є одним зі шляхів просування власного бізнесу, товарів, або послуг.
Оптимізація сайту є ефективним шляхом привернення уваги до власного сайту, збільшення показників органічного трафіку, підвищення довіри потенційних споживачів до бренду. Використання методів SEO дає можливість охопити значно більшу аудиторію, просунути необхідний контент, донести потрібну інформацію до аудиторії, спонукати людей до купівлі товарів чи послуг, та як наслідок — отримати конкурентні переваги. Оптимізація дозволить підняти рейтинг сайту в пошукових системах, зробити ресурс більш помітним для клієнтів, які зазвичай переходять на сайти, які знаходяться на вищих позиціях.
Процедури оптимізації завжди починаються з попереднього аудиту. Розглянемо питання більш детально.
Як зробити аудит сайту: особливості
Перш за все, при проведенні оптимізації, необхідно виконати детальний аналіз, та окреслити всі можливі недоліки і проблеми. Перевірка на технічні помилки — важлива частина в процесі оптимізації ресурсу. Якщо сайт працює занадто повільно або некоректно, просування в пошукових системах не матиме сенсу.
Самостійний аналіз включає в себе багато різних факторів. Перевірити реальну швидкість завантаження основних сторінок сайту можна з використанням безкоштовного сервісу від Google — Google PageSpeed Insights. Також, він дозволить отримати необхідні рекомендації для покращення показників.
Комплексну перевірку інтернет-ресурсів на постійній основі можна проводити, під’єднавши до сайту Google Search Console. Використовуючи цю панель, можна:
· перевірити необхідні параметри файлів robots.txt і sitemap.xml;
· знайти пошкоджені сторінки;
· окреслити проблеми в роботі серверу;
· перевірити роботу мобільної версії ресурсу;
· та інше.
Потрібно перевірити індексацію сайту. Для цього необхідно скористатись оператором Google site:. Достатньо прописати в системі пошуку запит site:https://site.com. У видачі можна побачити всі сторінки цільового ресурсу, які вже були проіндексовані. У випадку, коли в індексі немає важливих сторінок, потрібно перевірити наявність блокування від системи пошуку.
В подальшому необхідно перевірити чи немає помилок в верстці ресурсу. Зазвичай це виконують з використанням зручних валідаторів. Також потрібно перевірити правильність відображення сторінок в різних браузерах.
Проведення аудиту має включати в себе і аналіз конкурентів. В залежності від сфери діяльності, потрібно обрати декілька компаній-конкурентів та порівняти власний ресурс з їх веб-сайтами. Серед параметрів аналізу варто розглянути головні джерела трафіку, сторінки, що продає, рівень технічної оптимізації.
Як зробити on-page оптимізацію?
On-page SEO — це оптимізація всіх елементів, що знаходяться на цільовому ресурсі. Вона включає в себе цілий комплекс різноманітних заходів, що покращують роботу сайту, та дозволяють підняти його рейтинг в пошукових системах.
Одним з важливих кроків є збір семантичного ядра. Сукупність запитів в пошуку, які характеризують ті чи інші товари, інформацію або послуги, що надається сайтом, іменують семантичним ядром. Збір виконується з використанням різних сервісів:
· Keyword Planner;
· SemRush;
· Serpstat;
· KeyCollector;
· інші.
До збору семантики також необхідно окреслити основний інформаційний посил сторінок, для яких потрібно буде зібрати пошукові запити. Чим точніше його буде визначено, тим більша вірогідність отримання саме цільового трафіку на сайт, та отримання безпосередньо клієнтів, здійснення продажу.
При зборі ключових слів потрібно звернути увагу на частотність. Чим вона вища, тим просування сайту буде складніше, оскільки рівень конкуренції буде значно вище. Інколи краще зосередити зусилля на запитах з меншою частотою, оскільки саме за ними буде простіше потрапити в ТОП.
Якщо ресурс просувається на українських ринках, збір ключів необхідно виконувати з прив’язкою до України, в випадку з англомовними сайтами — потрібно вивчати семантичне ядро відповідно до країн в яких працюватиме компанія.
Варто також вивчити семантику на сайтах-конкурентах, особливо тих, що знаходяться в топі.
Наступним кроком є налаштування меню та інших елементів сайту. Потрібно переконатись, що ресурс зручний в користуванні, що значно підвищить конверсію, кількість замовлень послуг або продуктів та зворотній зв’язок.
Необхідно звернути увагу на відповідність категорій меню вмісту на сторінках, коректність групування категорій та підкатегорій, кількість рівнів в меню — краще уникати довгих ланцюжків. При формуванні нових категорій потрібно переконатись в наявності відповідної семантики під неї.
На наступному кроці потрібно опрацювати контент на ресурсі. Одним з пріоритетів Google є подання якісної, повної та релевантної інформації для користувачів. Розглянемо більш детально.
Перш за все, потрібно звертати увагу на якість контенту. Важливим показником для текстів є унікальність. Звертати увагу треба і на рівень спамності — текст не має бути перенасичений ключовими словами. На просторах мережі існує безліч різноманітних сервісів, що дозволяють перевірити ці показники. Крім того, враховувати треба і зміст самого тексту. Матеріал має бути корисним для відвідувачів сайту.
По-друге, необхідно використовувати ключові слова, що зібрані для оптимізації текстів. Саме через них, користувачі пошукових систем зможуть знайти статті. В той самий час, ключі треба додавати обережно, не перенасичувати текст, та вписувати органічно.
Також, потрібно правильно створювати заголовки та підзаголовки. У випадку з блогом, краще дати доволі гучну та помітну назву для статті, що буде спонукати читачів до подальшого перегляду, та викликати їх зацікавленість. В той самий час, не варто використовувати неправдиві або оманливі заголовки. В назві також варто використати ключові слова та фрази. Використання підзаголовків дозволить зробити текст більш читабельним та зрозумілим.
Посилання в тексті також важлива складова оптимізації. Перш за все треба зробити перелінкування — додати в текст посилання на інші сторінки інтернет-ресурсу. Це дозволить швидше зробити індексацію в пошукових системах. Варто лінкувати сторінки ланцюгом, проставляти більше посилань на найважливіші сторінки. При цьому, посилання на зовнішні джерела необхідно проставляти з особливою обережністю.
Як зробити технічну оптимізацію сайту: особливості
Технічна оптимізація сайту включає в себе цілий комплекс різноманітних дій, що спрямовані на покращення роботи інтернет-ресурсу, що дозволяє полегшити процеси його сканування пошуковими системами та індексування, а також створити умови для коректного відображення сторінок на будь-яких платформах та пристроях.
Фактично, технічна оптимізація сайту потрібна для усунення різноманітних проблем та помилок, що стають на заваді пошуковим системам, полегшення розуміння інтернет-ресурсу для таких сервісів, та забезпечення його правильного та стабільного функціонування, а також створюючи умови для правильного сканування та індексації сторінок.
Після попереднього сканування під час аудиту, необхідно усунути всі помилки.
Важливим параметром є також URL-адреса. Вона має містити логічну структуру, органічно включені слова-ключі. Крім того, потрібно перевірити URL на наявність заборонених символів — дужок, спеціальних символів, ком, двокрапок, крапок з комою. Також, адреса має бути читабельною.
Необхідно провести налаштування https-протоколу, що відповідає за безпечну комбінацію протоколів для передачі гіпертексту. Він включає в себе правила, що визначають особливості передачі інформації в мережу, яким чином проводиться взаємодія браузерів, серверів та проксі-серверів. Використання протоколу дозволить створити безпечне з’єднання між браузером користувача та сервером.
Серед факторів, що впливають на швидкість завантаження сторінок, та досвід користувачів окреслюють зображення, які розміщено на сайті. При викладенні зображень на сайт, рекомендовано проводити попередню оптимізацію. Ім’я файлу має бути відповідним до правил пошукового сервісу Google, щоб сповіщати щодо вмісту зображення. Також, потрібно враховувати формат та розмір картинки.
Як перевірити свій сайт по SEO
Безумовно, оптимізація власного ресурсу — не одноразова акція, і потребує постійного проведення відповідних заходів. Необхідно відстежувати динаміку просування сайту в пошукових системах, та корегувати стратегію.
Серед основних способів перевірки сайту необхідно окреслити наступні:
· онлайн сервіси;
· спеціалізовані додатки для мобільних платформ та ПК;
· перевірка вручну.
Онлайн ресурси дозволяють провести аналіз великої кількості ключових слів, та можуть бути платні або безкоштовні. Платні ресурси мають широкий функціонал, та відкривають значну кількість можливостей. Кожен з таких сервісів пропонує різноманітні тарифи, та можливості інструментів. Проте, на початкових стадіях краще скористатись безкоштовними сервісами, наприклад Google Search Console, Ahrefs, планувальником ключових слів в google ADS.
Існують і спеціалізовані додатки для ПК та смартфонів. В загальному, програми для ПК мають широкий набір інструментів, проте зазвичай надають більшість опцій в платних версіях.
Ручна перевірка сайту не вважається достовірним способом, проте її використання інколи може бути доречним. Краще перейти в режим аноніма, та вимкнути геолокацію.
Фактично, оптимізація сайту, це доволі кропітка робота, що вимагає уваги та значної кількості часу. Проте, виконання навіть мінімальних заходів з налаштування, дозволить підвищити показники та позиції в пошукових системах.