Що таке пошукова оптимізація сайту
Зміст:
1. Як це працює?
2. Основні види SEO
3. SEO-аналіз
4. Процедури оптимізації сайту
5. Показники ефективності
Що таке пошукова оптимізація
Пошукова оптимізація це налаштування сайту для його подальшого просування в рейтингах сучасних пошукових систем. Використання такого методу дозволяє збільшити показники органічного трафіку на сайт тієї чи іншої компанії, збільшити рентабельність інвестицій. Це дає можливість наростити рівень довіри до бренду, якісніше доносити повідомлення до цільової аудиторії та покращити досвід покупців.
SEO має важливе значення для розвитку бізнесу. Сьогодні майже кожний є постійним користувачем інтернету. Одна категорія користувачів використовує мережу, як джерело корисної інформації, інша переглядає розважальний контент, здійснює різноманітні покупки та веде власний бізнес. Значна частина нашого життя сьогодні тісно пов’язана з соціальними мережами та інтернет-ресурсами загалом. Тому, наявність власного сайту, профілів компанії в різноманітних соціальних мережах є важливою умовою для ведення бізнесу.
Пошукова оптимізація є дієвим інструментом, що дозволяє привернути увагу до власного сайту, підвищити органічний трафік, підняти авторитет самого бренду на ринку. Використання SEO дозволяє охоплювати більше потенційних клієнтів, якісно просувати контент компанії, спонукати аудиторію до взаємодії та купівлі конкретних продуктів, надає значні конкурентні переваги на ринку. В той самий час, SEO є ефективним методом для зайняття топових позицій в результатах пошукових сервісів. Це робить сайт компанії більш помітним для потенційних клієнтів, які здебільшого переходять на сайти, що знаходяться на верхніх позиціях.
Оптимізація сайту: як це працює
Перш за все, для того, щоб створити вебсайт, який буде знаходитись в топі пошукових сервісів, необхідно сфокусуватись на контенті. Потрібно його оптимізувати з актуальними алгоритмами пошукового сервісу Google. Варто звернути увагу на такі параметри:
· унікальність;
· інформативність;
· користь від матеріалу;
· цікавість тексту.
Щоб обрати потрібні фрази та слова, які будуть ключовими, необхідно провести відповідний аналіз. В більшості випадків використовують спеціалізовані сервіси, такі як Google Keyword Planner, Ahrefs, та Moz Keyword Research.
Лінкбілдер буде шукати необхідні ресурси та вказуватиме посилання на компанію. При цьому потрібно пам’ятати, що саме якість сайту та його поточні рейтинги впливають на рівень репутації. Тому при розміщенні посилань необхідно уважно ставитись до обрання платформ. Варто переконатись, що такі платформи мають пряме відношення до бізнесу, який просувають.
Як робиться оптимізація сайту: основні види SEO
Фахівці окреслюють три основні різновиди SEO, на які необхідно звертати увагу під час просування сайту в рейтингах пошукових систем:
1. On-page;
2. Off-Page;
3. Технічне SEO.
Розглянемо їх більш детально.
On-page SEO включає в себе весь контент, що розміщено безпосередньо на сайті. Він впливає на позиції сайту в пошукових результатах. Використовуючи SEO тактики, можливо оптимізувати контент таким чином, що він буде подобатись відвідувачам ресурсу, та в той самий час відповідатиме вимогам алгоритмів пошукових систем. Не дивлячись на те, що такі алгоритми постійно змінюються та вдосконалюються, Google і зараз звертає увагу на ключові слова. Проте, важливим критерієм є не їх кількість, а саме якість використання. Такі слова та фрази мають бути органічно вписані в наявний контент.
Алгоритми пошукового сервісу Google виконують сканування та аналіз контенту на присутність ключових слів, що містяться в користувацьких запитах. В подальшому, інтернет-ресурс потрапляє в топ пошукових результатів, за рахунок статей, що містять оригінальні картинки, довгі ключові слова, контент високої якості, внутрішні посилання та беклінки.
Off-Page SEO включає в себе оптимізацію процесів, що відбуваються поза межами цільового інтернет-ресурсу. В більшості випадків, це стосується брендованого пошуку, активності в соціальних мережах, беклінків, відгуків користувачів або клієнтів та SEO на локальному рівні.
Backlink є зворотнім посилання, що веде на цільовий ресурс з інших сайтів. Фактично, це інструмент лінкбілдінгу, який використовується для збільшення кількості посилань, яку потім враховують системи пошуку в ранжуванні сайтів. Цей показник можна виміряти в Google за параметром page rank. Чим більше посилань, чим вище їх якість, тим вищі позиції отримає сайт в пошуковій системі.
Також, крім переваг просування сайту, такі посилання дають можливість наростити цільову аудиторію, залучати більше клієнтів, збільшити показники відвідуваності сайту.
Контент-маркетинг є однією з важливих стратегій off-page. Якщо ресурс наповнено високоякісним та цікавим контентом, він отримає більше беклінків та зможе привернути увагу ЗМІ.
Локальне SEO характеризується оптимізацією присутності в мережі для збільшення обсягів локального трафіку та підвищення обізнаності про бренд. Гарним прикладом є створення Google Business Profile, що дозволяє впливати на позиції ресурсу в пошукових результатах.
До off-page SEO також відносять відгуки, оскільки саме вони створюють умови для отримання довіри користувачів. Тому бізнесу потрібно звертати увагу на ці елементи в пошуковій системі.
Технічне SEO включає в себе пошук та проведення аналізу сайту. Важливо правильно використовувати мета-теги Title, Description, створити умови для швидкого завантаження сайту, підтримувати версії для мобільних платформ, та видаляти посилання, що неактивні.
Оптимізація сайту: SEO-аналіз
Перед переходом до оптимізації потрібно провести детальний аналіз ресурсу. Процес SEO-аналізу інтернет ресурсу включає в себе декілька заходів:
· аналіз сайту на наявність помилок;
· створення людинно-зрозумілого URL;
· налаштування https-протоколу;
· оптимізація зображень;
· проведення оптимізації коду сайту;
· перевірка швидкості завантаження.
На першому етапі необхідно провести сканування сайту на помилки. Таким чином можливо з’ясувати основні параметри, на які потрібно звернути увагу. Існує декілька сервісів, що стануть в нагоді при скануванні. Серед них варто окреслити Screaming Frog, Netpeak Spider, та Xenu. При цьому, потрібно перевірити також скриптові елементи, зображення та стилістику сайту.
Важливою проблемою, що впливає на оптимізацію є повільне завантаження сторінок сайту. Цей фактор несе значний вплив на досвід користувачів та можливість переглядати матеріали, що розміщені на ресурсі. Відвідувачі не будуть надовго зупинятись на сайті, якщо інформація довго завантажується. В подальшому, ця проблема прямо впливає на позиції в пошукових системах. Для того, щоб уникнути таких недоліків, необхідно перевірити швидкість роботи сайту. Існують спеціалізовані сервіси на кшталт Google PageSpeed Insights.
Варто звернути увагу і на інші питання, такі як погані відгуки в Google, невірний код підтвердження, дублювання контенту, або його застарілість, наявність помилок в картинках. Також необхідно мати зручну версію для мобільних платформ.
URL-адреси також є важливим фактором для просування сайту. Вони повинні мати логічну структуру, коротку назву та органічно включати ключові запити. Потрібно перевірити, що адреса не містить дужок, спеціальних символів, ком, крапок з комою та двокрапок. Потрібно звернути увагу на читабельність адреси.
Також, необхідно налаштувати https-протокол. Цей параметр відповідає за безпечну комбінацію протоколів передачі гіпертексту. Він характеризується набором правил, що визначають, яким чином інформація передається в мережу, та яким шляхом виконується взаємодія браузерів, серверів та проксі-серверів. Використовуючи https, ресурс гарантує безпеку з’єднання між браузером та сервером. Також, використання цього протоколу дає можливість виконувати транзакції в безпечному режимі при здійсненні електронних покупок.
На швидкість завантаження, досвід користувачів також впливають зображення, що розміщено на сайті. Після вибору потрібного зображення, необхідно провести оптимізацію перед додаванням на сайт. Необхідно обрати правильне ім’я файлу, оскільки система Google має розуміти, що саме демонструє картинка. Також, потрібно звернути увагу на формат. Варто пам’ятати, що великі зображення уповільнюють роботу сайту.
Важливо оптимізувати код сайту, щоб пошукові системи мали можливість швидше виконувати сканування сторінок. Варто перенести скрипти з коду в зовнішній файл, що дозволить пришвидшити сканування пошуковими системами. Також, CSS-елементи варто винести в зовнішній файл. Крім того, треба прибрати неінформативні елементи з коду.
Потрібно переконатись, що сторінки сайту швидко завантажуються. Такі процедури виконуються за допомогою GTmetrix та PageSpeed або інших сервісів.
Як робиться оптимізація сайту: основні процедури
Всі заходи по оптимізації сайту повинні мати ту чи іншу мету. Серед основних цілей окреслюють генерацію нових лідів, підвищення кількості конверсій та збільшення рівню прибутку компаній.
Перш за все потрібно провести налаштування таких інструментів, як Google Search Console і Bing Webmaster Tools. В першому випадку, це сервіс, що дає можливість відстежувати та швидко вирішувати можливі проблеми з якістю роботи сайту в результатах пошукової системи Google. В другому варіанті сервіс спрямований на роботу з Bing. Ці інструменти дозволяють знайти проблеми в різних параметрах сайту.
Рекомендовано використовувати Google Analytics, що є безкоштовним інструментом, який дозволяє провести аналіз трафіку та його джерел. Інструмент дозволить провести ідентифікацію сторінок, що створюють найбільший потік трафіку, відстежити кількість переглядів різних сторінок та час, який користувачі знаходились на сайті.
Потрібно встановити SEO-плагін для WordPress. Використовуючи його, можна спростити процедури оптимізації сайту, безпосередньо в технічних аспектах. Потрібно створити Robots.txt, який вказує системам пошуку, які сторінки не потрібно сканувати.
Оптимізація сайту: показники ефективності
Існує декілька основних метрик, що демонструють успішність проведеної оптимізації.
Одним з важливих показників ефективності є органічний трафік. Він прямо демонструє вплив оптимізації. Якщо такі показники збільшуються, це вказує на потенціал для зростання конверсій та прибутку. Чи вище показник органічного трафіку, тим більше генерація потенційних клієнтів. Відстежувати цей показник можна з використанням Google Analytics.
Важливо звертати увагу на рейтинг домену (або його авторитет), що встановлюють сервіси Moz, Ahrefs та SEMrush. Показник формується через беклінки та авторитет тих ресурсів, які посилаються на сайт.
Оцінка on-page оптимізації проводиться відповідно якості елементів, які розміщені на сторінках ресурсу. Вони прямо впливають на досвід користувача, та на пошукові системи. Аналіз сторінки можна провести з інструментом Ahrefs Site Audit, та отримати дані щодо рівню оптимізації. Сервіс дає можливість проаналізувати декілька факторів, серед яких щільність ключових фраз, якість метаопису, наявність ключових слів в заголовках та підзаголовках, та інші.
Читабельність текстових матеріалів також має вплив на позицію, яку займає ресурс в пошукових результатах. Релевантність та високий рівень читабельності створює позитивний досвід з сайтом та контентом. На просторах інтернету є безліч сервісів, що дозволяють оцінити контент, та внести необхідні правки.
Варто звертати увагу на заголовки та підзаголовки, бажано використовувати таблиці та зображення, що також підвищує рівень читабельності. Крім того, варто звертати увагу на шрифт та стилі тексту. Окремі тези, на які необхідно звернути увагу читача, можна виділяти.