Як вивести сайт в топ гугл

Як вивести сайт в топ гугл

Зміст:

1. Вибір стратегії

2. Основні методи SEO

3. Основні показники, які потрібно відстежувати

Чи реально вивести сайт у топ гугл

Вивести сайт у топ — одна з важливих задач при просуванні бізнесу на сучасному ринку. Фактично, боротьба за перші місця в видачі пошукової системи Google ведеться постійно в тих чи інших ринкових нішах. При цьому, пошуковий сервіс постійно розширюється за своїми параметрами, а SEO майстри мають систематично корегувати налаштування згідно нових вимог системи.

Бути в топ Google — означає отримати більше органічного трафіку на сайт. Згідно з дослідженням профільних фахівців, показник клікабельності щодо кількості показів першої позиції в пошуку Google для десктоп версій складає 8,17%, в той час, як на десятій позиції лише 0,44%.

Вивести сайт у топ гугл — цілком реальна задача, проте залежить від багатьох різних факторів. Необхідно враховувати нішу компанії, рівень конкуренції, особливості продукту або товару, та інші. Безумовно, найкращим шляхом для просування інтернет-ресурсу є проведення SEO-оптимізації, що залишається одним з пріоритетних шляхів для розвитку бізнесу в інтернеті.

Оптимізація дозволяє не тільки просунути інтернет ресурс в пошукових системах, але й збільшити показники органічного трафіку на сайт, підвищити рівень довіри до власного бренду, створити умови для більш якісного донесення потрібних повідомлень до цільової аудиторії, та збільшити показники продажів бізнесу.

Вивести сайт у топ: вибір стратегії

Перш за все, при просуванні інтернет-ресурсу, потрібно обрати стратегію, урахувавши всі фактори. В більшості випадків, стратегії створюють ще на стадіях проектування сайту. Вони мають включати в себе оптимальний набір заходів, що дозволять підвищити його популярність та показники відвідування.

Для того, щоб обрана стратегія мала ефективність для бізнесу, необхідно заздалегідь врахувати декілька факторів. Необхідно правильно обрати мету, що має бути досягненою за допомогою методів просування. Це може бути:

·        збільшення кількості відвідувачів;

·        залучення нових сегментів цільової аудиторії, нових клієнтів;

·        підвищення показників продажів, в тому числі до окремих продуктів;

·        збільшення інтересу до бренду;

·        підвищення репутації компанії в мережі інтернет.

В розробці стратегії необхідно детально окреслити цільову аудиторію. Щоб просування мало ефективність, потрібно детально окреслити категорії споживачів, які можуть бути зацікавлені в тематиці ресурсу, товарах або послугах компанії, зібрати інформацію щодо їх основних потреб, поведінкових факторів та інших даних.

Створення стратегії просування сайту включає в себе комбінування декількох методів, відповідно до параметрів інтернет-ресурсу. Існує декілька таких рішень.

Найрозповсюдженішим та найбільш дієвим методом просування є використання SEO-оптимізації. Вона включає в себе комплекс рішень, які дозволяють покращити зовнішню та внутрішню оптимізацію інтернет-сайту, що впливає на ранжування в системах пошуку. Такі рішення включають в себе використання унікального контенту, правильні налаштування сайту в окремих сегментах та інше.

Для просування також активно використовують контент-маркетинг, що включає в себе створення, проведення адаптації та розміщення на цільовому ресурсі унікального та цікавого для читачів контенту, який дозволить привернути увагу цільової аудиторії.

Стратегії зазвичай включають в себе не тільки просування безпосередньо в топ гугл, але й сукупність маркетингових заходів, які дозволяють просувати компанію на ринку. Наприклад, реклама в соціальних мережах, взаємодія з блогерами, та ЗМІ, робота з партнерськими програмами.

Розглянемо SEO-оптимізацію більш детально.

Вивести сайт у топ гугл: основні методи SEO

Спеціалісти умовно розділяють методи оптимізації на три головні категорії:

1. Внутрішня оптимізація;

2. Зовнішня оптимізація;

3. Технічна оптимізація.

Ці методики використовують комплексно, що дозволяє привести ресурс у відповідність до вимог систем пошуку, що підвищить показники відвідуваності сайту, дозволить залучати більше клієнтів.

Процедури внутрішньої оптимізації включають в себе налаштування та адаптацію всього контенту, який розміщено на цільовому ресурсі. Використовуючи спеціалізовані тактики, можливо провести роботу з контентом, та адаптувати його так, що він буде зберігати привабливість для відвідувачів ресурсу, проте буде приведений у відповідність до вимоги алгоритмів систем пошуку, в тому числі і Google. Попри систематичні зміни в таких алгоритмах, їх вдосконалення, пошуковий сервіс продовжує звертати увагу на присутність ключових слів. В той самий час, основним критерієм є не кількість, а якісне використання таких слів в контенті. Вони мають бути прописані на сайті органічно та на впливати на читабельність тексту.

Алгоритми Google включають в себе сканування та аналіз на наявність ключових слів, розміщеного на ресурсі контенту. Такі слова характеризують запити користувачів за обраною тематикою. В подальшому, сайт може потрапити в топ гугл за рахунок унікальних текстів, оригінальних зображень, відповідних ключових слів та фраз, високоякісного контенту, а також внутрішні посилання та беклінки.

Зовнішня оптимізація включає в себе процеси, які впливають на ранжування в пошукових системах, але відбуваються поза межами цільовго ресурсу. Такі процедури включають в себе налаштування брендованого пошуку, створення активності в соціальних мережах, налаштування беклінків, роботи з відгуками користувачів на сторонніх ресурсах, та оптимізації саме на локальних рівнях.

 Backlink є посилання зворотного типу, які приводять користувачів на сайт компанії зі сторонніх ресурсів в мережі. Це є інструментом лінкбілдингу, який використовується для підвищення показників кількості посилань, які в подальшому враховуються в процесі ранжування сайту в результатах пошуку.

Ранг сайту в пошуковій системі Google можна виміряти, використавши інструмент page rank. При цьому, чим більша кількість беклінків, тим вища репутація ресурсу, і чим вища їх якість, тим вище в рейтингу розміщено сайт.

Зовнішня оптимізація включає в себе і контент-маркетинг. Якщо сайт компанії пропонує цікавий контент для аудиторії, він зможе отримати більше зворотніх посилань та навіть привернути увагу ЗМІ.

Локальні заходи з оптимізації спрямовані на збільшення обсягів місцевого трафіку, та дозволяє збільшити обізнаність про бренд на місцевому рівні. Варто згадати про створення Google Business Profile, що дозволяє також впливати на позиції сайту в пошукових сервісах. Крім того, потрібно опрацьовувати відгуки щодо компанії на зовнішніх ресурсах, оскільки вони дозволяють підвищити рівень довіри потенційних клієнтів.

Важливою також є технічна оптимізація, що включає в себе аналіз сайту на наявність різноманітних помилок або недоліків та їх подальше усунення. Варто звертати увагу на правильність мета-тегів, налаштувати сайт для забезпечення оптимальної швидкості завантаження, адаптувати його для перегляду та взаємодії з різними типами платформ, видалити наявні неактивні посилання.

Процес просування сайту в пошуковій системі — це кропітка праця, яка вимагає терпіння та постійного контролю за позиціями, модернізації, та систематичної публікації контенту. Розглянемо більш детально ключові показники.

Вивести сайт у топ гугл: основні показники, які потрібно відстежувати

Сучасні фахівці з просування, окреслюють наступні ключові показники:

·        органічний трафік;

·        позиції ресурсу за ключовими словами та фразами;

·        видимість ресурсу;

·        кількість та якість зворотних посилань;

·        показники конверсії, їх кількість.

Зрозуміти, чи ефективна обрана стратегія просування, можна проаналізувавши відповідні показники.  

Перш за все, необхідно аналізувати органічний трафік. Це показник кількості користувачів, що переходять на сайт з пошукових систем без платних рекламних кампаній. Показник вважається одним з найбільш значущих, оскільки він демонструє наскільки добре ресурс відповідає запитам і наскільки сайт ранжується за словами-ключами.  

Органічний трафік є одним з головних джерел доходу для більшості сайтів, оскільки він характеризується високою ймовірністю конверсії. Важлива як кількість користувачів, так і кількість безпосередньо нових відвідувачів, що демонструє ефективність залучення нової аудиторії. Цей показник можливо вимірювати з використанням різних типів інструментів, але найкращим рішенням стане Google Analytics. Сервіс встановлюється на цільовий сайт, і дозволяє зібрати максимально точні та інформативні дані щодо активності користувачів.

Важливим показником є позиція сайту в пошуку за ключовими словами. Саме цей показник демонструє ефективність стратегії, та фактичний результат заходів. Відстежування позицій дозволить визначити, які запити приносять більшість трафіку та конверсій, і які в той самий час потребують подальшого опрацювання та оптимізації.

Такі позиції можна виміряти з використанням різноманітних онлайн-сервісів, наприклад Serpstat, SemRush, Ahrefs. Вони дозволяють дізнатись не тільки про поточну позицію сайту за тим чи іншим ключовим словом, але й отримати дані про динаміку змін, частотність та конкурентність пошукових запитів. Порівняння власних позицій з конкурентами дозволить виявляти нові можливості для подальшого просування сайту.

Показник видимості сайту формується відсотком користувачів, які знаходять ресурс в результатах пошуку. Чим більше видимість сайту, тим більше потенційних клієнтів можливо залучити. Видимість та результати просування можна вимірювати з використанням тих самих сервісів, які вимірюють позиції за ключовими словами. Можливо переглянути не тільки загальну видимість, але провести аналіз за ключовими словами, по регіонах та окремими типами пристроїв.

Зворотні посилання, їх якість та кількість, також є важливим показником, який необхідно відстежувати систематично. Цей показник є чинником для ранжування сайту, оскільки саме зворотні посилання формують авторитет та популярність ресурсу.

Враховується якість посилань. Тобто, рейтинги майданчика, який посилається на сайт, релевантність до тематики контенту, та інші фактори. Потрібно проводити систематичний аналіз впливу таких посилань на трафік та видимість сайту. Ці фактори можливо виміряти з використанням сервісів на кшталт Neilpatel, Ahrefs, Google Search Console та інших. Існує можливість переглянути на тільки кількість посилань, але й їх джерела, та інші параметри.

Не менш важливим фактором є кількість конверсій. Під поняттям конверсії розглядають цільову дію, яку має вчинити користувач під час відвідування інтернет-ресурсу. Це може бути перегляд тієї чи іншої інформації в різних форматах, купівля товарів, замовлення тих чи інших послуг, або заповнення форми для зв’язку.

Конверсії є кінцевою метою просування сайту в мережі, та важливим показником ефективності SEO, демонструючи задоволеність користувачем від відвідування ресурсу, правильність обраної аудиторії, та її особливості. Тому необхідно детально визначати конверсійні цілі, та систематично проводити виміри з використанням спеціалізованих інструментів, на кшталт Google Analytics.

Обчислити показник коефіцієнту конверсій можна, розділивши їх кількість на кількість унікальних відвідувачів.

В залежності від специфіки ресурсу, що просувається, необхідно контролювати та фіксувати і інші показники. Процес просування сайту в топ вимагає постійного контролю, та усунення проблемних моментів. Крім того, варто враховувати, що рівень конкуренції на ринку постійно зростає, з’являються нові гравці та новітні ніші комерційного типу. Конкуренція є ще одним фактором, який необхідно постійно відстежувати та контролювати її вплив на розвиток ресурсу. В більшості випадків найкращим рішенням є звернення до професіоналів, які займаються оптимізацією.